GALERIA WING TSUN KUNG FU

Na tej podstronie o tytule Galeria Wing Tsun Kung Fu znajdziesz bardzo ciekawe wiadomości multimedialne.
1. Pierwszą z nich jest dostęp do wszystkich form ręcznych systemu wt! W dziale formy wing tsun poznasz zarówno Siu Nim Tau, jak i ostatnie techniki w formie Manekina. Jest to ewenement w szkołach Wing Tsun, gdzie zazwyczaj ukrywa się tego typu nagrania przed uczniami. Tłumaczy się to zazwyczaj tym, że nie nauczysz się formy z youtube. Prawda jest jednak taka, że ma to stanowić pomoc w nauce dla tych, co chodzą tylko raz w tygodniu i nikt nie zastąpi tym nauczyciela. Są to tylko same ruchy, ale zrozumienie technik w czymś takim, jak forma drewnianego manekina Wing Tsun jest zbyt trudne bez pomocy instruktora. Tylko on wyjaśni jak dokładnie zrobić danych ruch, a szczególnie pokaże praktyczną aplikację walki danej techniki – bez tego jest to tylko choreografia.
2. Zapewne chciałbyś zmienić sobie tapatę na pulpicie swojego komputera? Jeżeli tak to zajrzyj do działu Zdjęcia Mistrzów Wing Tsun i zobacz jak wyglądają najsłynniejsze techniki tej sztuki walki w najlepszym możliwym wydaniu. Zobaczysz zarówno zdjęcia mistrza Yip Mana, jak również GM Sifu Martina Dragosa i innych nauczycieli WT.
3. Jeżeli interesujesz się oglądaniem kung-fu na ekranie telewizora to dobrze trafiłeś. W dziale filmy kung fu poznasz najważniejsze obrazy o sztuce walki Wing Tsun. Są to zarówno świetne filmy o mistrzu Ip Manie, jak i również o najsłynniejszym zielarzu z Foshan. Był nim słynny Król Wing Tsun, czyli Leung Jan, którego jeden z synów był nauczycielem Yip Mana.
4. Drewniany Manekin, Długi Kij, Noże Bart Cham Dao to najsłynniejsze Akcesoria Treningowe Wing Tsun Kung Fu. Oprócz tego spotykany jest jeszcze ochraniacz na klatkę piersiową do treningu uderzeń z partnerem. W domu natomiast uderzenia łańcuchowe ćwiczymy na worku ściennym, czyli tak zwanym wall bagu. Zapewnia to nie tylko wzrost wytrzymałości mięśni, ale przede wszystkim uczy jak uderzać, aby uderzenie wchodziło do środka.
5. W dziale o słynnym Bruce Lee można dowiedzieć się czegoś więcej o jego sztuce walki Jeet Kune Do. Była to generalnie hybryda wing chun, poruszania z szermierki i zachodniego boksu. Nasza szkoła czerpie z doświadczenia Bruce Lee i staramy się trenować realnie, a nie tylko zachowawczo dla piękna danej techniki walki. Treningi są tradycyjne, ale wszystko okraszone bardzo praktycznymi ćwiczeniami walki realnej.
Jeżeli zainteresowałeś się powyższym tekstem w Galeria Wing Tsun Kung Fu to nie zwlekaj, zapisz się na zajęcia wchodząc na stronę główną serwisu i zapisz się na trening próbny.