Poznaj Techniki Wing Tsun Kung-Fu

Zapraszamy do otwartej Strefy Wiedzy, gdzie poznasz kilka podstawowych technik walki i samoobrony systemu Wing Tsun Kung Fu oraz zaawansowane techniki formy Biu Tze, Drewnianego Manekina, Długiego Kija i Noży Bart Cham Dao!
Po wstępnym zapoznaniu się z technikami, a może nawet próbie treningu z kolegą lub koleżanką zapraszamy na regularne zajęcia w grupie lub lekcje prywatne. Tylko tak poznasz niezbędne detale, aby jeszcze bardziej wyostrzyć i przede wszystkim zrozumieć zasadę działania tego pięknego systemu kung-fu.
W naszej szkole przećwiczysz obrony na ataki w każdym z 5 dystansów walki, czyli kopnięcia, pięści, łokcia i kolana, rzutu, a także walki w parterze. Wing Tsun to kompletna sztuka walki, w której nie tyle ważne jest zapamiętanie sekwencji, ale koncepcja walki – zrozumienie dlaczego coś robię tak, a nie inaczej. Tego jednakże nie da się wyrazić tylko słowami, ale potrzebny jest trening ręka w rękę z wykwalifikowanym instruktorem Wing Tsun Kung Fu.
Poniżej zaawansowane techniki Wing Tsun z różnych stopni zaawansowania, a następnie krótki przegląd obron na sytuacje samoobrony przez Dai-Sifu Martina Dragosa & Sifu Istvana Kun.

Techniki z poziomu form Siu Nim Tau, Chum-kiu, Biu-Tze oraz Drewnianego Manekina

Technika 1 – Sifu Istvan Kun


Technika 2 – Sifu Istvan Kun


Technika 3 – Sifu Istvan Kun


Technika 4 – Sifu Istvan Kun


Techniki z poziomu form z bronią WT – Długi Kij Look Dim Poon Kwan (6 stopień mistrzowski) oraz Noży Motylkowych Bart Cham Dao (7 stopień mistrzowski)

Technika 1 – Sifu Istvan Kun


Technika 2 – Dai-Sifu Martin Dragos

Technika 3 – Sifu Istvan Kun


Technika 4 – Dai-Sifu Martin Dragos


Kilka przykładów sytuacji samoobrony Wing Tsun Kung Fu znajduja się poniżej:

1. Obrona na złapanie za nadgarstki – na regularnych treningach poznasz inne złapania i odpowiedzi. Poznaj kurs samoobrony dla kobiet Warszawa już dziś
2. Duszenie od przodu – na treningach poznasz alternatywne rozwiązania, złapanie od tyłu itd. kursy samoobrony dla kobiet warszawa czeka na ciebie
3. Na uderzenie możemy zrobić ściągnięcie ręki przy pomocy techniki Jut Sau – na treningach poznasz wiele opcji wykończenia, a także cykle technik walki.

4. Na uderzenie możemy zrobić przechwyt ręki za pomocą Lap Sau – na treningach poznasz wiele opcji wykończenia, a także cykl lap sau.

5. Próba kopnięcia z obrotu tylną nogą – te techniki są już dostępne w grupie początkującej.

6. Złapanie za szyję w leżącej pozycji – techniki walki w parterze wedle programu na naszej stronie są dostępne w grupie zaawansowanej.

7. Co zrobić na złapanie w pozycji leżącej? Odpowiedź poznasz w grupie zaawansowanej do której dostaniesz się po zdaniu 5-tego stopnia uczniowskiego.

8. Co zrobić jeżeli przeciwnik ma nóź, czy pałkę? Na odpowiedź musisz poczekać, gdyż jest dostępna w grupie zaawansowanej.

9. Co zrobić jeżeli zaatakuje nas wielu przeciwników? Jest to zaawansowany materiał, choć częściowo poznasz go już wcześniej w grupie dla początkujących.

10. Złapanie za tułów i podniesienie do góry – na treningach możesz przećwiczyć m.in. obronę zanim partner podniesie nas do góry. W prawdziwej walce nie czekamy na złapanie, ale trening musi być kompleksowy, więc powinien zawierać różne warianty danej sytuacji. samoobrona warszawa dla kobiet i dzieci czy tez kurs samoobrona warszawa
11. Trening chi-dan-sau, chi-sau, chi-gerk – czyli trening wyczuwania kierunku działania siły zarówno rąk, jak i nóg atakującego napastnika. Zdjęcie poniżej przedstawia otwarcie 4-tej sekcji chi-sau, którą poznasz nie tylko w tzw. grupie chi-sau – w naszej szkole dodatkowe zajęcia są opcjonalne, gdyż pełen system krok po kroku przekazujemy na zwykłych zajęciach. Jest jeszcze trening z bronią i inne elementy, ale po szczegóły zapraszamy do zapoznania się z programem nauczania.


Jeżeli zaciekawiły cię te techniki to nie zwlekaj i zapisz się na swój pierwszy bezpłatny trening Wing Tsun Kung Fu w naszej szkole w Warszawie klikając na poniższy baner lub wypełniając formularz na dole strony:
bezpłatny trening w szkole wing tsun kung fu warszawa

 


Wyświetl większą mapę
WING TSUN KUNG-FU WARSZAWA
ul. Szadkowskiego 3 – Szkoła Podstawowa nr 321 w Warszawie
Godziny zajęć: w każdy wtorek i czwartek od 19:00 do 20:30
Telefon: 517-679-184, 660-167-150

Zgłoś się na bezpłatny trening próbny

Imię i nazwisko (wymagane)

Numer telefonu (wymagane)

Adres email (wymagane)

Wybierz Rodzaj Zajęć

Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu świadczenia usług związanych z wysłanym zgłoszeniem. Gwarantujemy spełnienie wszystkich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych osobowych.