WING TSUN NEWS

OBÓZ LETNI 2017 LIPIEC

Obóz na Węgrzech jak zwykle przyniósł ciekawe ćwiczenia systemu Wing Tsun Kung Fu. Codziennie około 6 godzin treningów, dopasowanych do stopnia zaawansowania poszczególnych grup ćwiczących.
Ostatniego dnia obozu odbyły się egzaminy na stopnie uczniowskie i mistrzowskie. Wszystkim, którzy zdali je pozytywnie serdecznie gratulujemy.

SEMINARIUM 2017 MAJ

Kolejne już seminarium z Sifu Istvanem Kun, które odbyło się na początku maja. Wiele ciekawych ćwiczeń dzięki, którym każdy poczynił wiele kroków na przód! Wkrótce obóz, a potem kolejne seminarium w Listopadzie…będzie się działo 🙂

OBÓZ LETNI 2016 LIPIEC

Pięciodniowe seminarium na Węgrzech zakończone sukcesem. Codziennie około 6 godzin treningów, dopasowanych do stopnia zaawansowania poszczególnych grup ćwiczących.

SEMINARIUM 2016 MARZEC

Seminarium było bardzo praktyczne, wiele ćwiczeń sparingowych, które pozwoliły wznieść się na kolejny poziom umiejętności walki i samoobrony. Sifu Istvan Kun jak zwykle w doskonałem formie i już wkrótce kolejne seminarium!

SEMINARIUM 2016 STYCZEŃ

Tym razem nie było to seminarium uczniowskie dla zupełnie początkujących, ale osoby od 6 stopnia uczniowskiego już się pojawiły 🙂 Materiał zaprezentowany został z niezwykle rzadko spotykanych programów ze stopni 6 i 7 mistrzowskiego. Ćwiczyliśmy techniki formy noży Bart Cham Dao, a także mniejsza część dotyczyła formy Look Dim Poon Kwan, czyli Długiego Kija. Seminarium jak zwykle poprowadził nasz mistrz Sifu Istvan Kun, którego prezycja, ale i ukazanie tych technik w realnych sytuacjach zrobiły wielkie wrażenie! Elementy formy noży w świecie Wing Tsun nigdy nie są nauczane otwarcie, a zazwyczaj tylko i wyłącznie na lekcjach prywatnych osoby mające co najmniej 4, a przeważnie dopiero 6 stopień mistrzowski. Tym bardziej dziękujemy za otwartość Sifu Istvana Kun i zapraszamy wszystkich chcących poznać pełen system Wing Tsun do naszej szkoły!

SEMINARIUM 2015 PAŹDZIERNIK

Sifu jak zwykle prezentował nienaganną technikę i umiejętności oraz chętnie dzielił się wiedzą z uczestnikami, bez względu na stopień ich zaawansowania.
Każdy uczeń miał dodatkowo możliwość podniesienia swoich umiejętności w sparingu w rękawicach z samym Mistrzem. Odzwierciedla to praktykowane w Naszym Stowarzyszeniu realne podejście do WingTsun oraz chęć rozwój ucznia, a nie tworzenie sekretnej otoczki wokół mistrza i jego tajemnej sztuki walki.

OBÓZ LETNI 2015 LIPIEC

Kolejny letni obóz Real Wing Tsun Kung Fu za Nami. Tym razem przebyliśmy 1000 km, aby ćwiczyć w kwaterze Naszego Mistrza Sifu Istvana Kuna w Kiskunhalas na Węgrzech. Codziennie trenowaliśmy 2 lub 3 razy, aby później móc wspólnie relaksować się przy pysznych węgierskich potrawach i napojach 🙂 Wszyscy uczniowie mieli okazję ćwiczyć formę długiego kija, a zaawansowani dodatkowo zgłębiali techniki sekcji chi-sau drewnianego manekina.

SEMINARIUM 2015 CZERWIEC

Na początku czerwca odbyło się kolejne seminarium Wing Tsun Kung Fu z Sifu Istvanem Kunem. Tym razem tematem było przełożenie koncepcji noży motylkowych na cały system – poruszanie, walkę w krótkim i dalszym dystansie, szukanie mostów. Seminarium zakończyły egzaminy. Wszystkim, którzy pozytywnie je ukończyli – gratulujemy.