Samoobrona dla Kobiet Warszawa

samoobrona-dla-kobiet-warszawa-juz-dzisiaj-w-naszej-szkoleSamoobrona dla kobiet Warszawa są to regularne treningi Wing Tsun Kung Fu. Już po kilku miesiącach nauki ten kurs samoobrony dla kobiet pozwoli ci poznać niezbędne podstawy. Często osoby słabsze fizycznie są narażone na napaść na ulicy. Wiele sztuk walki nie nadaje się dla kobiet, gdyż wymagają określonych cech fizycznych. W Wing Tsun Kung Fu polegamy nie na brutalnej sile fizycznej, ale na technice i sprycie. Na ulicy praktycznie nigdy nie zaatakuje nas ktoś słabszy od nas fizycznie, więc opierając mu się na zasadzie siła przeciwko sile nie mamy dużych szans na skuteczną samoobronę. Dodatkowo na naszych treningach nigdy nie tracimy cennego czasu na zwiększanie twojego poziomu atletyzmu. Na ulicy nie potrzebujesz żelaznej kondycji, aby wytrzymać kilkunasto rundowy pojedynek. Dlatego też rozgrzewka jest krótka, a pompki, rozciąganie, czy przysiady zostawiamy tobie jako pracę domową, gdyż niestety wiele innych szkół walki marnuje na te elementy, czasami nawet ponad połowę treningu. Siła i wytrzymałość budowana na treningach ma charakter funkcjonalny, poprzez trening ręka w rękę z oporującym partnerem. Poniżej zaprezentowano kilka technik samoobrona dla kobiet warszawa w najlepszym możliwym wydaniu. Natomiast sam film jest również dostępny pod następującym linkiem.

Sztuka walki Wing Tsun według legendy jako jedyny styl na świecie został stworzony przez kobietę ponad 300 lat temu w Klasztorze Shaolin! Później dopiero styl rozwijali mężczyźni, ale cały czas opierali się oni na pierwotnych założeniach systemu, czyli zastosowaniu techniki, a nie brutalnej siły. Na treningach Samoobrona kobiet Warszawa skupiamy się na technikach, gdzie głównym celem ataku są punkty witalne przeciwnika, schodzenie z linii ataku, by wyizolować przeciwnika i mieć do czynienia tylko z jedną “słabszą stroną” oponenta. W WT ataki w krocze, wsadzanie palców w oczy, ataki łokciem to chleb powszedni, ale na treningach wszystko wykonywane jest w przyjaznej atmosferze i pomimo tych niebezpiecznych technik nie słyszeliśmy o poważnej kontuzji ćwiczących. Treningi samoobrona warszawa są więc bezpieczne, ale przygotowują nas na zastosowanie “pełnego arsenału” technik bez ograniczania ich jak w stylach sportowych, gdzie nie wolno łapać za ręce wraz z uderzeniem, kopać w piszczele, kostki, uderzać łokciem w głowę. W WT kobiety rozwijają się szybciej niż mężczyźni, gdyż zawsze próbują wykonać technikę płynnie i elastycznie, a nie zazwyczaj wolno i siłowo.

Dlaczego kobiety zapisują się na kurs samoobrony dla kobiet?

Często pytam świeżo przybyłych do sekcji uczniów, co motywowało ich do zapisania sie na zajęcia sztuk walki. Najczęstszą odpowiedzią jest: samoobrona. Poczucie zagrożenia, bezbronności, lęk przed napadem są silnym motorem działań zmierzających do podniesienia swoich kwalifikacji bojowych. Analizując historię rozwoju sztuk walki łatwo zauważyć, że ich dynamiczny rozwój w większości przypadków wynikał z potrzeby przekształcenia zwykłych ludzi w wojowników. Można więc oczekiwać, że i dziś taki trening zapewni człowiekowi poczucie bezpieczeństwa. Sztuki walki w trakcie swojego rozwoju fundamentalnie się zmieniały. To, co kiedyś było szkoleniem wojskowym, dziś jest sztuką walki. To, co kiedyś miało zapewnić przeżycie, dziś jest szkoleniem fizycznym, zachowaniem tradycji lub sportem. Sztuki walki ze swoim szerokim spektrum oddziaływania są szczególnie ważne dla rozwoju młodzieży, ale kwestia samoobrony ma tu wyjątkowe znaczenie. Nie każda metoda walki jest dobrym rozwiązaniem w realnej konfrontacji ulicznej, czy oferuje naukę skutecznych technik samoobrony. Znanych jest wiele przypadków, kiedy mistrzowie tych czy innych systemów walki, mimo wieloletnich treningów, ulegali napastnikom, którzy nie mieli za sobą żadnych zajęć w klubach, a jedynie doświadczenie uliczne. Ważne jest więc, aby każdy przed zapisaniem się na zajęcia sztuki walki miał pełną świadomość, czy chce zdobywać medale na zawodach, poznać nowych znajomych, czy może nauczyć sie odpowiednich reakcji w sytuacji bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia.
Kwestia samoobrony jest tak złożona, że nawet ciężko podać jej definicje. Dla zwykłego człowieka oznacza obronę siebie i swoich najbliższych, a także mienia i innych dóbr. Ale dla adwokata czy sędziego jest to zbiór przepisów, paragrafów, ustaw, orzecznictw. Tym bardziej, że te przepisy cały czas się zmieniają i przeciętny człowiek nie jest w stanie ich na bieżąco znać. Na szczęście zmiany te w polskim prawie zmierzają w dobrym kierunku, stając po stronie napadniętych oraz tych, którzy udzielają pomocy napadniętym. Ale niezależnie od decyzji sędziego, czy zostały przekroczone granice obrony koniecznej czy nie, uliczne doświadczenie podpowiada: zawsze lepsze są kajdanki na twoich rękach, niż zimny pojemnik w prosektorium.

Poznaj kilka technik samoobrona dla kobiet Warszawa

Poniżej zobaczysz kilka przykładowych technik samoobrony dla kobiet, których nauczamy w naszej szkole Wing Tsun Kung Fu Warszawa:
1. Obrona na złapanie za nadgarstki – nie używamy rozwiązania siłowego, ale dźwignia wykonana łokciem uwalnia naszą rękę. Następnie powinniśmy szybko zaatakować punkt witalny na ciele przeciwnika, czyli gardło co szybko zakończy starcie. Tego typu techniki dają szansę na realnę samoobronę dla osób słabszych fizycznie. Poznaj-kurs-samoobrony-dla-kobiet-Warszawa-już-dziś
2. Duszenie od przodu – tym razem trzeba użyć siły z całego ciała, tak jak w większości technik. Skręcamy ciało, co pozwala zmniejszyć dystans do napastnika. Dzięki temu nasza ręka dosięgnie oczu napastnika, co skutecznie zakończy starcie. kursy-samoobrony-dla-kobiet-warszawa-czeka-na-ciebie
3. Złapanie za tułów i podniesienie do góry – to ma szansę się wydarzyć, dlatego że przespaliśmy inne dogodne momenty zakończenia starcia. Jeżeli mamy początek ruchu, to możemy zahaczyć się swoją nogę, za nogę napastnika. Jak już podniesie to rozpędzamy jedną nogę i kopiemy kolanem w krocze przeciwnika. Napastnika od razu zwolni uścisk i pozwala nam to zakończyć tą sytuację samoobrony.
Ten zestaw technik samoobrony dla kobiet jest nastawiony na prostotę i skuteczność, tak jak całe WT. Więcej informacji o systemie Wing Tsun Kung-Fu w tym miejscu.

Samoobrona dla kobiet, a system Wing Tsun Kung Fu

System Wing Tsun jest jedyną sztuką walki i samoobrony dla kobiet, która została stworzona nie przez mężczyznę. Styl stworzyła mniszka Ng Mui, która przekazała to kung fu swojej uczennicy Yim Wing Tsun. Dopiero później styl rozwijali mężczyźni, ale podstawowe koncepcje stylu nigdy się nie zmienią. Polegamy bardziej na sile techniki, a nie fizycznej sile mięśni. To powoduje, że jest w naturalny sposób idealna dla kobiet i generalnie osób bez wielkiej tężyzny fizycznej. Każdy może osiągnąć zadowalający poziom w WT, gdyż systemu używa naturalnych ruchów, bez dziwnych akrobatycznych elementów. Nie trzeba mieć jakiegoś doświadczenia w sztukach walki, czy wytrenowanego ciała. Oczywiście w miarę postępów techniki są co raz bardziej dynamiczne i silne, ale jest to tak zwana siła funkcjonalna. Każdy adept WT nauczy się coraz bardziej optymalnie używać swojego ciała podczas obrony przed silniejszymi ludźmi. Nauczysz się również używać siły napastnika przeciwko niemu, czy jak odpowiednio napiąć i rozluźnić ciało. Dodatkowo zmniejszysz poziom stresu, jaki powstaje podczas codziennych obowiązków w domu, czy pracy. Należy też dodać, że WT Kung Fu pozwala na skuteczną samoobronę uliczną w każdym dystansie walki. Wyróżniamy między innymi odległość kopnięcia, pięści, łokcia, rzutu, czy leżąc na ziemi – stosujemy koncepcje systemu WT. Najważniejsza rzeczą jest jednak to, że samoobrona dla kobiet to nie sport. Niewiele daje nauka styli sportowych, gdyż są one oparte o reguły, które nie wystąpią na ulicy. Nie będzie tam sędziego, czy tak zwanego fair play, więc złe odruchy mogą kosztować nas bardzo wiele. Wing Tsun nie jest sportem, ale sztuką walki stworzoną do prawdziwej samoobrony na ulicę. WT nauczy Cię skutecznej obrony w różnych sytuacjach ulicznych, gdzie nie obowiązują żadne reguły, a liczy się przetrwanie.

Poznaj kilka pytań i sytuacji jakie można spotkać podczas realnej samoobrony na ulicy

 • Najczęściej spotykane sytuacje samoobrony dla kobiet jak złapanie od tyłu, przodu, duszenie, próba wyrwania torebki, złapanie za nadgarstki, sprowadzenie do parteru, rzutu, dźwigni, kopnięcia, czy uderzenia i innych.
 • Jak unikać oraz zapobiegać eskalacji konfliktów prowadzących do sytuacji samoobrony
 • Jak poznać efekty strachu, nauka jego kontroli i użycia go na swoją korzyść w sytuacji napaści ulicznej
 • Na co zwrócić uwagę i rozpoznać moment potrzebnej reakcji poprzez obserwację mowy ciała napastnika
 • Jak sobie poradzić z uzbrojonym napastnikiem na przykład w nóż, czy pałkę?
 • Jak sobie poradzić z wieloma napastnikami, szczególnie, że mogą zaatakować jednocześnie?
 • Jak sobie poradzić na atak z bardzo bliskiej odległości na przykład głową, kolanem lub łokciem?
 • Jak prawnie wygląda sytuacja osoby zaatakowanej, która skutecznie obroniła się przed napaścią?
  System nauczany w szkole Samoobrona Warszawa pozwala uzyskać skuteczne rozwiązanie powyższych problemów jakie mogą wystąpić podczas sytuacji zagrożenia ulicznego.

  Jeszcze kilka słów o samoobronie na ulicy

  Należy wziąć sobie do serca słowa mądrości Chińskich mistrzów kung-fu, aby raczej zapobiec bezsensownej walce, niż wziąć w niej udział. Nigdy nie należy zabijać, ale w ostateczności tylko, aby uniknąć bycia zabitym. Może mieć to miejsce na przykład podczas samoobrony przed atakiem nożem, gdzie ktoś rzeczywiście chce nas zabić. Ale tam gdzie to możliwe unikaj walki, gdyż nie ma to nic wspólnego z tchórzostwem, a jednocześnie prezentuje najbardziej mądry sposób ochronienia się przed konsekwencjami utraty zdrowia, czy prawnymi. Jest to w tym samym momencie, jednocześnie oznaka szacunku dla siebie i innych. W czasach, w których żyjemy najlepiej szanować zasady społeczeństwa, niż sprawiać kłopoty. Fakt, że nauczyciel Wing Tsun daje uczniom niebezpieczne techniki, powoduje wymóg nauczenia uczniów o potrzebie zasad etycznych i wspierania życia, dobrego życia w społeczeństwie. Oprócz poznawania technik bojowych samoobrony dla kobiet, należy uwzględnić także zapobieganie, deeskalację powstałych konfliktów. Można je bardzo często zdławić w zarodku, a sam nauczyciel Kung-Fu powinien świecić przykładem życia według tych zasad.
  Sama samoobrona jest legalna prawnie, o ile nie przekroczymy granic obrony koniecznej. Ma ona za zadanie obronić nas przed bezprawną napaścią na nas, czy kogoś innego.
  Samoobrona dla kobiet zaczyna się już na poziomie psychologicznym, nawet przed wystąpieniem przemocy fizycznej, należy więc przygotować się do każdej fazy sytuacji kryzysowej. Bardzo ważne jest też posiadanie świadków napaści, szczególnie gdy nie znajdujemy się gdzieś na odludziu o północy. Obiektywne dowody są zawsze najbardziej cenione przez organy prawne, wiec nasza mowa ciała musi nie sprawiać wrażenia, że to my jesteśmy agresorami. Zawsze końcowa decyzja należy do sędziego, dlatego też powinniśmy gestami wyrażać chęć pokojowego rozwiązania sytuacji. Jeżeli ktoś używa na przykład wulgarnego języka względem nas, nie powinniśmy nagle się na niego rzucić z pięściami, bo w opinii świadków będziemy uznani za napastnika. Te kilka prostych zasad pozwoli nam w większości wypadków wyjść obronną ręką na sali sądowej, jeżeli się tam znajdziemy.
  Regularne treningi samoobrona dla kobiet warszawa są prowadzone w każdy wtorek i czwartek od godziny 19, a także w poniedziałki od 19.

Polecamy również stronę Dai-Sifu Martina Dragosa – dragoswingtsun.com

Dodatkowe informacje o samoobronie dla kobiet

Często na pierwszy zajęciach w szkole samoobrona dla kobiet warszawa pytamy się co zrobisz w sytuacji zagrożenia? Co zrobisz, gdy zaatakuje Cię silniejszy, większy napastnik?
Pierwszą rzeczą jest przezwyciężenie swojego strachu, wzrost pewności siebie w sytuacji zagrożenia. Wing Tsun Kung Fu jest jedyną sztuką walki stworzoną przez kobietę. Dzięki zejściom z linii ataku, użyciu siły przeciwnika przeciwko niemu, czy atakowaniu punktów witalnych, nawet 50 kg kobieta może obronić się przed 120 kg napastnikiem. Należy nie zdradzać swoich umiejętności, ale zaatakować z zaskoczenia w punkt witalny np. krocze, gardło, oczy, czy kolano, co pozwoli zakończyć walkę, albo skutecznie uciec z miejsca zdarzenia. Dużą rolę odgrywa psychika, gdyż bardzo często ludzie boją się zareagować. Aby przezwyciężyć tego typu reakcje, treningi powinny głównie składać się z ćwiczeń ręką w rękę z partnerem. Nie należy tracić 50% czasu treningowego na pompki, przysiady, rozciąganie, czy bieganie. Ten dodatkowy czas jaki poświęcamy w sztuce walki Wing Tsun Kung Fu, pozwala realnie wyćwiczyć skuteczne reakcje na ataki uliczne.
Dodatkowo w domu możesz doskonalić się wykonując formy WT. Pierwszą z nich jest Siu Nim Tau, czyli mała idea która zawiera podstawowe techniki walki, łącznie z prawidłową pracą całego ciała. To pozwala połączyć w jedność, wydobyć siłę nie tylko z rąk, co ma przełożenie na efektywność technik kurs samoobrony dla kobiet.

Co dają treningi samoobrony dla kobiet w grupie?

Regularne zajęcia w grupie pozwalają nauczyć się samoobrony na najczęściej spotykane ataki na ulicy. Są to m.in. duszenie, odepchnięcie, złapanie za ręce, tułów, włosy, próbę wyrwania torebki, uderzenia i kopnięcia. Kobieta nie powinna specjalnie utwardzać sobie pięści, gdyż ma z natury bardzo wrażliwe kości dłoni, czy palców. Bardzo często na przykład bokserzy łamią sobie nadgarstki podczas ulicznych potyczek, w Wing Tsun uczymy się tak uderzać, aby było to skuteczne i bezpieczne nie tylko na ringu, ale i na ulicy.
Treningi w grupie samoobrona dla kobiet warszawa zapewniają:
– Uregulowanie wagi ciała, poprzez wzrost metabolizmu, spalanie zbędnych kalorii
– Poprawa zdrowia, refleksu, lepszy sen, wzrost kondycji fizycznej
– Wzrost pewności siebie, pozytywnego spojrzenia na świat
– Skuteczna samoobrona na ulicę w sytuacji zagrożenia

Dlaczego zapisać się na kurs samoobrony dla kobiet?

Celem zapisania się na kurs samoobrony dla kobiet to na pewno, chęć poczucia się bezpiecznie w sytuacji zagrożenia. Trzeba jednak pamiętać, że to nie stanie się w ciągu tygodnia, czy dwóch. Aby dosyć dobrze opanować podstawy, trzeba chodzić regularnie na zajęcia przez co najmniej kilka miesięcy. Ważne jest też to, że na treningach jest przede wszystkim realność stosowanych technik Wing Tsun Kung-Fu. Możesz ćwiczyć coś nawet przez 10 lat, ale jeżeli rozwiązania są nierealne, to byle fighter z doświadczeniem ulicznym niestety wygra. Jest bardzo wiele szkół samoobrona dla kobiet Warszawa, które reklamują się jako skuteczne. Musisz to jednak zweryfikować poprzez zdrowy rozsądek. Czy przeciwnik może trafić mnie drugą ręką, czy nie zastyga, co zrobić jak się odwróci, czy napnie mięśnie. Najlepsze jest zawsze zejście z linii ataku, izolowanie się od drugiej ręki napastnika, bo stojąc w miejscu zazwyczaj możesz zostać trafiony. Niejednokrotnie mistrz wschodnich sztuk walki przegrywał starcie z doświadczonych ulicznikiem. Tak niestety się dzieje, gdy ćwiczy się coś tradycyjnego, ale niekoniecznie realnego. Nie chodzi o piękne, długie ruchy, czy skomplikowane kombinacje. W WT staramy się zawsze wykonać najbardziej realną odpowiedź na atak przeciwnika i być przygotowanym na niespodziewany atak na przykład nożem.
Co oznacza słowo samoobrona? To już zależy od tego kogo spytamy, gdyż na przeciętnej osoby po prostu ochronę swoich dóbr, bliskich, czy słąbszych od siebie. Natomiast w kręgu prawniczym będzie to mnóstwo definicji prawniczych, paragrafy, czy ustawy. Oczywiście ciężko jest śledzić wszelkie nowości w tej dziedzinie. Na szczęście sytuacja w Polsce zaczyna iść w kierunku takim, że obawiać się powinien napastnik, a nie ofiara. Zawsze trzeba uważać, aby nie przekroczyć granicy ochrony koniecznej. Ale jak ktoś jest uzbrojony w nóż i może zabić naszą rodzinę, to trzeba jak najszybciej zakończyć starcie. Należy jednak w miarę możliwości stosować techniki szybkie, skuteczne, ale jednak z zachowaniem bezpieczeństwa życia tego, który nas atakuje.

Jakie są często spotykane sytuacje zagrożenia podczac ataku na ulicy?

– Pierwszą rzeczą jest właściwe rozpoznanie sytuacji zagrożenia, co pomoże jej uniknąć, lub odpowiednio zareagować.
– Nauczysz się rozpoznawać mowę ciała przeciwnika, czy jak opanować rosnący strach i użyć go tak, aby zwyciężyć.
– Poznasz skuteczne techniki samoobrony na bardzo często spotykane sytuacje zagrożenia, czyli między innymi duszenie od przodu, czy tyłu, próbę rzutu, podcięcia, założenia dźwigni, złapania za ręce, kopnięcia, uderzenia pięścią, czy sprowadzenia na ziemię, czyli do parteru.
– Nauczysz się skutecznych aplikacji samoobrony na atak pałką, czy nożem i kiedy warto podjąć ryzyko obrony przed tego typu bronią?
– Czy wyobrażasz sobie bycie zaatakowanym przez kilku przeciwników w tym samym czasie?
– Co to znaczy przekroczenie obrony koniecznej? Jak sytuacja zagrożenia wygląda z perspektywy osoby trzeciej? Jak powinniśmy się zachować, aby nie było wątpliwości kto był agresorem.
Samoobrona dla kobiet warszawa to realne do zastosowania techniki, aby poczuć się bezpiecznie, a przy tym nie poświęcić na to bardzo dużo czasu.