Akcesoria Treningowe

Akcesoria Treningowe Wing Tsun Kung Fu

Najważniejsze Akcesoria Treningowe Wing Tsun Kung Fu to m.in.:

Koszulka – Każdy student zaczynający treningi powinien dosyć szybko nabyć zwykły ubiór Wing Tsun Kung Fu, czyli biały t-shirt. Kupno nowej koszulki, ale tym razem z logo szkoły nie jest wymagane. Zalecamy jednak zakup koszulki z logo szkoły, gdyż nie pobieramy żadnej marży z nią związanej, więc cena jest atrakcyjna.

-biała (studenci ze stopniami uczniowskimi 1-5)

-szara (studenci ze stopniami uczniowskimi 6-11)

-czarna (stopień 12, mistrzowie wing tsun lub instruktorzy)

Spodnie – najlepiej czarne. Opcjonalnie można kupić spodnie z logo szkoły.

Ochraniacz na klatkę piersiową (opcjonalnie) – w klubie są ochraniacze lub makiwary i nie trzeba ich kupować. Przydatne by wzmocnić siłę uderzenia. Stosowany raczej na zakończenie treningu, gdyż w czasie wykonywania technik ograniczają studenta do szukania 1 celu na klatce piersiowej, co wkrótce przechodzi w nawyk.

Rękawice (opcjonalnie) – przydatne do ćwiczenia niektórych technik, a także podczas uderzania w ochraniacze, gdyż zapobiegają otarciom naskórka (powodują nawet 2-3 tyg przerwy w uderzaniu w makiwary!).

Buty (opcjonalnie) – specjalne buty do kung fu nie są potrzebne, jednakże buty WT umożliwiają bezpieczny dla partnera trening chigerk i różnych aplikacji, gdzie występują kopnięcia.

Drewniany Manekin (Muk Yan Chong) Wing Tsun Kung Fu Warszawa Wing Chun Kung-Fu

Długi Kij (Luk Dim Boon Kwun)

Noże Motylkowe (Bart Cham Dao)

Akcesoria Treningowe takie jak noże bart cham dao, długi kij czy drewniany manekin można nabyć np. na stronie: www.everythingwingchun.com