Zajęcia kung fu Wing Tsun – Dla kogo są odpowiednie?

Kto może rozpocząć zajęcia kung fu Wing Tsun?
samoobrona-dla-dzieci-warszawaOdpowiedź jest dość prosta, bo zarówno 11-letnie dziecko, jak i dużo starszy dorosły. Górna granica dla dorosłych nie istnieje, dotyczy to zarówno kobiet i mężczyzn.
Wing Tsun Kung Fu jest sztuką walki odpowiednią niemalże dla każdego, gdyż nie skupia się na użyciu dużej fizycznej siły, czy wykonywaniu elementów akrobatycznych.
Wiele sportów, czy sztuk walki niestety skupia się na bardzo wielu ćwiczeniach kondycyjnych, setkach pompek, przysiadów, rozciągnięciu do szpagatu, więc nie są one odpowiednie dla osób starszych. Dodatkowo z wiekiem człowiek bardzo ceni czas, więc trening musi składać się głównie z ćwiczeń realnej samoobrony, a nie czegoś co można wykonać bezpłatnie w domu.
Wing Tsun skupia się na rozwoju koordynacji ruchowej, wyczuciu ruchu przeciwnika w bliskim dystansie, a to wszystko w przyjacielskiej atmosferze kung-fu. Nie ma na zajęciach agresywnego podejścia, z którego mogło by wynikać bardzo wiele kontuzji. Nie musisz, więc martwić się o swoje dziecko, gdyż doświadczony instruktor czuwa nad zdrowiem i bezpieczeństwem ćwiczących.
Treningi-Wing-Tsun-Kto-może-ćwiczyć-kung-fuDorośli mogą odnaleźć w Wing Tsun równowagę dla życia – pracy, rodziny, dzieci. Nie żyjemy jednak w idealnym świecie, więc niestety przemoc istnieje. Ma wiele twarzy, a jedną z nich jest fizyczne nękanie, sytuacje konfliktowe między dziećmi w szkole, aż po kradzieże i gwałty w przypadku dorosłych. Dzięki znajomości Wing Tsun, która skupia się realnej samoobronie ulicznej wzrasta poczucie bezpieczeństwa w życiu codziennym.
System Wing Tsun Kung Fu nie zawiera skomplikowanych ruchów, nie wymaga bycia wysokim, silnym, czy młodym. Techniki samoobrony są łatwe do nauczenia – jej podstawy można opanować już w ciągu pół roku treningów w grupie. Osoby, które nie były zbyt aktywne fizycznie spokojnie dadzą radę nauczyć się tej sztuki walki i samoobrony. Osiągnięcie mistrzostwa w zaawansowanych elementach Wing Tsun wymaga wielu lat treningu, ale pierwszym celem jest zawsze osiągnięcie umiejętności realnej samoobrony ulicznej – na tym też skupiają się zajęcia w grupie początkującej.
Zapisy do grupy początkującej dla Ciebie lub twojego dziecka poprzez kliknięcie na poniższy baner lub wypełniając formularz na dole strony:bezpłatny-trening-w-szkole-wing-tsun-kung-fu-warszawa