Jeet Kune Do Warszawa Bruce Lee

Jeet Kune Do Warszawa – Bruce Lee

Bruce-Lee-Jeet-Kune-Do-Pozycja-Gardy-Wing-ChunPoszukujesz stylu stworzonego przez Bruca Lee? Jeet Kune Do w Warszawie – zwanego też „The way of the intercepting fist”. Nasza Szkoła Kung-Fu nie naucza czystej sztuki Bruce Lee, ale poznasz nowoczesną odmianę Wing Tsun Kung Fu na której oparte było Jeet Kune Do. Szybkie poruszanie, sparingi w kaskach i rękawicach, czy przykładanie uwagi do treningu fizycznego są również ważną częścią programu nauczania, często pomijaną przez tzw.: „Tradycyjne” szkoły Wing Tsun/Wing Chun.
Bruce Lee miał bardzo otwarty umysł i starał się poszukiwać nowych dróg „be like water”. Nie zamykał się na nowe rozwiązania z innych stylów i sztuk walki – słynne sparingi Bruca Lee z Chuckiem Norrisem.
Rozwiązania stosowane w Jeet Kune Do oraz w stowarzyszeniu Dragos WingTsun Warszawa, a niestety pomijane (często) w Tradycyjnych szkołach:
– Sparingi zadaniowe
– Sparingi w kaskach i rękawicach
– Nie ograniczanie swoich ruchów trzymaniem całego ciężaru na tylnej nodze, ale swobodny „flow” w każdym kierunku
– Nie pozbawianie mocy swoich uderzeń poprzez generowanie siły tylko z łokcia, ale stosowanie całego łańcucha kinetycznego w uderzeniach
– Walka z przeciwnikiem, który „nie daje nam ręki” do aplikacji, chi-sau itd.
– Dopasowywanie rytmu walki do innych styli walki – m.in. boksu, muay-thai, karate itd.
– Używanie przetestowanej w walce pozycji wyjściowej, zamiast pozycji „żaby”.

Kilka faktów na temat Bruca Lee:

Bruce Lee urodził się 27 listopada 1940 w San Francisco w USA, a zmarł mając zaledwie 32 lata 20 lipca 1973 roku.
Największy wpływ na jego rozwój w Sztukach Walki wywarł niewątpliwie trening Wing Tsun (Wing Chun) Kung Fu w szkole mistrza Yip Man’a. Młody Bruce Lee rozpoczął treningi w wieku 13 lat i trwały one przez ok. 5 lat.
Wiele osób zaczęło swoją przygodę ze sztukami walki po obejrzeniu filmów z jego udziałem m.in. Wejście Smoka, Wściekłe Pięści, czy Wielki Szef. Pod koniec swojego życia stworzył sztukę walki Jeet Kune Do. Była to sztuka walki mająca zapożyczoną pracę nóg z szermierki, stosująca wysokie kopnięcia, oraz wykorzystująca elementy Jeet-Kune-Do-Warszawazapożyczone ze stylu Wing Chun Kung Fu. Bardzo często oglądając filmy z jego udziałem można zauważyć elementy technik, które poznał od mistrza Ip Mana.
Jeet Kune Do Warszawa – nasza szkoła jak już wspomnieliśmy nie naucza czystej sztuki walki Bruce Lee, ale w zamian za to u Nas nauczysz się Realnego i pełnego systemu WingTsun, który jak wspomnieliśmy był prekursorem Jeet Kune Do. Bruce Lee jak wiadomo nie zdążył ukończyć całego systemu WT, gdyż dosyć szybko musiał wyjechać do USA. Nie poznał m.in. większości formy Biu-Tze, drewnianego manekina, broni WT, czy wielu innych zaawansowanych elementów.
Sama koncepcja Jeet Kune Do Warszawa, czyli „Droga Przechwytującej Pięści” nie jest niczym innym niż koncepcją zaczerpniętą z Wing Chun Kung Fu.
Jeet-Kune-Do-Warszawa-Drewniany-Manekin-Wing-ChunUderzenia pionową pięścią, niskie kopnięcia w piszczele, kolana, kostki, uderzenia łańcuchowe, dźgnięcia palcami w oczy, trening lepkich rąk chisao i wiele innych elementów były zaczerpnięte z Wing Chun.
Nasza szkoła zapewnia nauką nowoczesnej odmiany Wing Tsun Kung Fu, a więc nauczysz się sekretów Wing Tsun, ale również umiejętności wykorzystania tej sztuki walki w praktyce.
Wiele osób wyraża też pogląd, że Bruce Lee miał zakaz nauczania sekretów Kung-Fu w USA, gdzie w latach 60 nikt nie myślał nawet, aby przekazywać prawdziwe kung-fu obcokrajowcom. Sam Mistrz Ip Man w Hong Kongu nauczał samych Chińczyków, a otwarte nauczanie tej sztuki walki m.in. w Europie, USA, Australii itd. zostało zapoczątkowane dopiero w latach 70 przez uczniów Ip Mana.

Jeet-Kune-Do-Warszawa-Technika-Lap-Sao-Wing-ChunNa pokazach Jeet Kune Do Bruce Lee głównymi punktami programu zawsze były elementy Wing Chun takie jak chisao, ślepe chisao, uderzenie jednego cala, niesygnalizowanie swoich ruchów.
Zapraszamy na treningi do szkoły Wing Tsun Kung Fu – nauczającej nie tyle klasycznej wersji Jeet Kune Do Warszawa, ale nowoczesnego systemu Wing Tsun na którym wzorował się Bruce Lee tworząc swoją sztukę walki.
Na zdjęciach z prawej strony widzimy Bruce Lee z Mistrzem Ip Manem oraz praktykującego takie elementy Wing Tsun jak chisao, techniki drewnianego manekina, formę Siu Nim Tau oraz technikę lapsao, czyli przechwycenie pięści przeciwnika – stąd nazwa „Droga Przechwytującej Pięści” – Jeet Kune Do Warszawa.

Oto klip prezentujący kilka technik Wing Tsun Kung Fu w słynnej scenie z filmu Wejście Smoka:

Poniżej uderzenie tzw. 1 cala (one inch punch) w wykonaniu Bruce Lee:

Film można również obejrzeć tutaj.
Jeżeli jesteś zainteresowany treningami pięnej sztuki walki Wing Tsun, którego mnóstwo elementów zawiera Jeet Kune Do to zachęcamy do kliknięcia w poniższy baner lub zapisania się na trening wypełniając formularz na dole strony.


Wyświetl większą mapę
AKADEMIA KUNG-FU WING TSUN
ul. Szadkowskiego 3 – Szkoła Podstawowa nr 321 w Warszawie
Godziny zajęć: w każdy wtorek i czwartek od 19:00 do 20:30
Telefon: 517-679-184, 660-167-150

Zgłoś się na bezpłatny trening próbny

Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu świadczenia usług związanych z wysłanym zgłoszeniem. Gwarantujemy spełnienie wszystkich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych osobowych.


Nasza szkoła nauczająca nowoczesnego Wing Tsun Kung Fu zawierającego najlepsze cechy stylu Jeet Kune Do Warszawa zaprasza na regularne zajęcia w grupie lub lekcje prywatne!