Cechy dobrej szkoły Wing Tsun Kung Fu (Wing Chun Kung Fu)

Linia Przekazu WT

Mistrzowie WT w szkole Wing Tsun Kung Fu Warszawa cały czas uczą się bezpośrednio od Si-Fu Marcina Błaszaka na regularnych lekcjach prywatnych. Więcej informacji w dziale mistrzowie wing tsun.

Zaangażowanie Nauczyciela i Ucznia

Nauczyciel powinien krok po kroku przekazać pełen system Wing Tsun, w tym celu jest program nauczania. Każdy uczeń może sprawdzić na jakim etapie zaawansowania jest w technikach WT Kung-Fu. Materiał przekazywany w danej grupie (początkującej, średniozaawansowanej lub zaawansowanej) zawsze idzie trochę do przodu. Jednakże, aby poznać kolejne części systemu trzeba zdawać kolejne stopnie uczniowskie. Jest to ogólnie przyjęty standard niemalże we wszystkich szkołach sztuk walki na świecie. Najważniejsze jest jednak to, czy nauczyciel tylko popisuje się jakością swoich technik, czy może chce poprawnie i dokładnie je przekazać. W naszej Akademii Kung Fu Wing Tsun bardzo często instruktor ćwiczy ręka w rękę z uczniem, gdyż tylko tak można na bieżąco korygować jego błędy.
Od ucznia wymaga się tylko jednego – ciężkiej pracy, czyli właśnie kung fu. Jeżeli uczeń będzie opuszczał ponad połowę zajęć to żaden nauczyciel nie pomoże w szybkim i dobrym poznaniu technik WT Kung Fu. Nie wymagamy od uczniów poświęcania ich wolnego czasu poza zajęciami. Wiele szkół wykorzystuje uczniów, aby poświęcali czas na pokazy, rozdawanie ulotek, czy rozwieszanie plakatów, a wszystko to za darmo. Oczywiście uczeń może pomóc, ale nie ma żadnej presji brania udziału w tego typu „dodatkowych” zajęciach.

Nastawienie na ćwiczącego Wing Tsun

– koszt dyplomu jest dostosowany do polskich realiów
– brak ukrytych opłat za naukę np. corocznej składki na stowarzyszenie
– system przekazywany krok po kroku na zajęciach w grupie – nie trzeba brać lekcji prywatnych
– ewentualne lekcje prywatne trwają pełne 60 minut, a koszt ich nie jest wygórowany
– uczeń dobrowolnie bierze udział w pokazach, nigdy nie traci wolnego czasu na plakatowanie itd.

Każda szkoła zachwala swój przekaz, swojego mistrza i swoje zasady. Jest to zupełnie normalne, że komuś może spodobać się szkoła z zupełnie innym podejściem do ćwiczącego. Dlatego zalecamy przejść się do 2-3 szkół, które macie w pobliżu, a nastepnie sprawdzić atmosferę panującą w naszej szkole Wing Tsun oraz jakość wiedzy przekazywanej ręka w rękę przez doświadczonego instruktora WT.