Cechy Dobrej Szkoły WT

Cechy dobrej szkoły Wing Tsun Kung Fu (Wing Chun Kung Fu)

Linia Przekazu WT

Mistrzowie WT w szkole Wing Tsun Kung Fu Warszawa cały czas uczą się bezpośrednio od Sifu Istvana Kun, który w 2006 roku poznał pełen system ze źródła wiedzy, czyli GM Sifu Martina Dragosa. Dai-Sifu Dragos poznał pod koniec 2003 roku pełen system Leung Ting Wing Tsun jako dopiero 4 osoba w Europie. Praktykuje on WT już ponad 30 lat, a jego system jest bardzo precyzyjnym, logicznym i efektywnym Wing Tsun Kung Fu. Mistrzowie szkoły Wing Tsun Kung Fu Warszawa w 2013 roku poznali pełen system WT na 10 dniowym obozie u Dai-Sifu Martina Dragosa, a także brali od niego lekcje prywatne.

Zaangażowanie Nauczyciela i Ucznia

Nauczyciel powinien krok po kroku przekazać pełen system Wing Tsun, w tym celu jest program nauczania. Każdy uczeń może sprawdzić na jakim etapie zaawansowania jest w technikach WT Kung-Fu. Materiał przekazywany w danej grupie (początkującej, średniozaawansowanej lub zaawansowanej) zawsze idzie trochę do przodu. Jednakże, aby poznać kolejne części systemu trzeba zdawać kolejne stopnie uczniowskie. Jest to ogólnie przyjęty standard niemalże we wszystkich szkołach sztuk walki na świecie. Najważniejsze jest jednak to, czy nauczyciel tylko popisuje się jakością swoich technik, czy może chce poprawnie i dokładnie je przekazać. W naszej Akademii Kung Fu Wing Tsun bardzo często instruktor ćwiczy ręka w rękę z uczniem, gdyż tylko tak można na bieżąco korygować jego błędy.
Od ucznia wymaga się tylko jednego – ciężkiej pracy, czyli właśnie kung fu. Jeżeli uczeń będzie opuszczał ponad połowę zajęć to żaden nauczyciel nie pomoże w szybkim i dobrym poznaniu technik WT Kung Fu. Nie wymagamy od uczniów poświęcania ich wolnego czasu poza zajęciami. Wiele szkół wykorzystuje uczniów, aby poświęcali czas na pokazy, rozdawanie ulotek, czy rozwieszanie plakatów, a wszystko to za darmo. Oczywiście uczeń może pomóc, ale nie ma żadnej presji brania udziału w tego typu „dodatkowych” zajęciach.

Nastawienie na ćwiczącego Wing Tsun

– koszt dyplomu jest w praktyce bezpłatny, gdyż zawiera się w cenie seminarium!
– brak ukrytych opłat za naukę np. corocznej składki na stowarzyszenie
– system przekazywany krok po kroku na zajęciach w grupie – nie trzeba brać lekcji prywatnych
– ewentualne lekcje prywatne trwają pełne 60 minut, a koszt ich nie jest wygórowany
– ewentualne zajęcia zaawansowane tzw. grupa Chi-Sau, gdzie dodatkowo poćwiczyć tzw. lepkie ręce

Każda szkoła zachwala swój przekaz, swojego mistrza i swoje zasady. Jest to zupełnie normalne, że komuś może spodobać się szkoła z zupełnie innym podejściem do ćwiczącego. Dlatego zalecamy przejść się do 2-3 szkół, które macie w pobliżu, a nastepnie sprawdzić atmosferę panującą w naszej szkole Wing Tsun oraz jakość wiedzy przekazywanej ręka w rękę przez doświadczonego instruktora WT.