WING TSUN KUNG-FU Warszawa Bemowo Bielany Wola Żoliborz

Witaj na stronie Wing Tsun Kung Fu Warszawa Bemowo Bielany Wola Żoliborz. Na tej podstronie o tej pięknej sztuce walki z ponad 300 letnią historią możesz dowiedzieć się między innymi o:
1. Niezwykłej i barwnej Historia Wing Tsun opowiadającej o pięknej dziewczynie o imieniu Wing Chun. To właśnie od niej pochodzi nazwa tego kung-fu, a poznała ona je od mniszki Ng Mui z Klasztoru Shaolin. Nie trudno dostrzec, że nasza sztuka walki to nie wielkie mięśnie, czy żelazna kondycja, ale przede wszystkim zastosowanie inteligentnych rozwiązań. Tylko dzięki odpowiedniej technice i sprytowi osoba słabsza może pokonać silniejszą, co szczególnie widać w początkach historii o wing tsun kung-fu.
2. Jeżeli jesteś ciekawy jak wygląda trening wing tsun kung fu to kliknij na podświetlony link. Nie spodziewaj się biegania przez pół godziny, połączonego z rozciąganiem, pompkami, czy przysiadami. Nie tracimy twojego cennego czasu na trening fitness, ale uczysz się realnej sztuki walki na ulicę. Aby wytrenować odpowiedni refleks, reakcje samoobrony potrzebujesz przede wszystkim treningu ręka w rękę z partnerem. W Wing Tsun Kung Fu trening ma zapewnić wzmocnienie ciała, ale głównie dzięki ćwiczeniom z partnerem treningowym.
3. Jakie są cechy dobrej szkoły wing tsun? Na pewno główną jest nastawienie na ucznia, a nie na odwrót. Bardzo często Sifu stanowią swego rodzaju Guru, któremu wszyscy powinni się naokoło kłaniać. Szacunek poprzez pokłon jest wskazany, ale trzeba pamiętać, że jest to tylko i aż trening kung fu. Koszt takiego treningu może być wysoki, ale najważniejsza jest uczciwość i poinformowanie o kosztach nauki już na początku drogi. Inaczej wielu ludzi może wkręcić się w treningi i czasami płacić horrendalne kwoty za parę technik sztuki walki, gdyż lubią ćwiczyć dany styl. Nasza szkoła stara się zachować zdrowy rozsądek, zapewniamy wysokiej jakości Wing Tsun Kung-Fu, ale cena nie jest wygórowana.
4. Poznaj naszą drogę kung-fu, naszych nauczycieli oraz samego nauczyciela Bruce Lee. Yip Man, bo o nim mowa był pierwszą osobą na świecie, która otworzyła ten system walki dla szerszego kręgu ćwiczących. Wcześniej ta sztuka walki była przekazywana z pokolenia na pokolenie w arystokratycznych rodzinach chińskich. Od końca lat 70 jest w Europie, a w Polsce pojawiła się na stałe w latach 90.
5. Trening Wing Tsun Kung Fu musiał zostać uporządkowany w program nauczania. Zawiera on opis materiału potrzebnego do zdania na kolejne stopnie kung fu. Zaczynamy od dosyć prostej formy Siu Nim Tau, a kończymy materiał ręczny na technikach wykonywanych na drewnianym manekinie. Dodatkowo w systemie jest broń, na którą składa się długi kij Wing Tsun oraz noże motylkowe Bart Cham Dao. Poznanie całego materiału trwa około 10-15 lat, a wytrenowanie zależy od motywacji adepta wt. Mowa oczywiście o normalnej szkole, gdyż niestety częstą praktyką jest wydłużanie tego okresu do nawet 25-30 lat nauki.
6. W tym dziale znalazły się także, podstrony opisujące szczegółowo formy, a również zbiór pod tytułem najczęściej zadawane pytania o wing tsun kung fu.  Jakby tego było mało to mamy również bardzo interesujace wiadomości o jednostkach specjalnych typu FBI, czy SWAT. Mowa oczywiście o tym, że szkolenie jednostek specjalnych to w Wing Tsun Kung-Fu norma. Już dawno poznano się na prostocie i skutecznośći technik wt. Na tego typu kursie wykładany materiał jest zbiorem najskuteczniejszych technik systemu do walki wręcz i obrony przed bronią typu nóż, czy pałka.
Jeżeli jesteś zaciekawiony treningami w naszej szkole Wing Tsun Kung Fu Warszawa Bemowo Bielany Wola Żoliborz to zapisz się na próbny bezpłatny trening Wing Tsun Kung Fu na stronie głównej serwisu.