Formy Wing Tsun Kung Fu

Wing Tsun Formy – W wykonaniu Mistrza Wing Tsun Kung Fu

Formy poniżej są w przekazie ostatniego ucznia Mistrza Yip Mana, czyli Si-Jo Leung Tinga. Pod nimi znajdują się archiwalne nagrania form wykonanych przez samego Mistrza Yip Mana. Był on już wtedy bardzo schorowany, dlatego część ruchów jest zrobiona połowicznie itd. Dodatkowo Si-Jo Leung Ting lekko udoskonalił system np. dodając w formie Chum-Kiu ruch z formy noży Bart Cham Dao, aby obronić atak lecący z góry na dół. Na nagraniach Mistrza Yip Mana widać wyraźnie, że jego ostatni uczeń Si-Jo Leung Ting zachował i przekazał dalej autentyczne techniki Wing Tsun Kung-Fu.

Wing Tsun Formy – Siu Nim Tau

Wing Tsun Formy – Chum Kiu

Wing Tsun Formy – Biu Tze
Zgodnie z chińską tradycją zaawansowana forma Biu-Tze nie opuszcza domu, dlatego formę obejrzysz w dziale dodatkowe materiały wideo.

Wing Tsun Formy – Muk Yan Chong – Si-Jo Leung Ting zaprezentował większość sekcji formy drewnianego manekina.

Wing Tsun Formy – Luk Dim Boon Kwun & Bart Cham Dao – Si-Jo Leung Ting zaprezentował kilka aplikacji form z bronią.

Wing Tsun Formy – Archiwalne nagranie form przez Mistrza Yip Mana

Powyższe materiały Wideo pozwalają dużo szybciej utrwalić formy systemu Wing Tsun Kung Fu, ale bez regularnego treningu w grupie oczywiście będzie to tylko choreografia bez zrozumienia jak wykonać dany ruch, jaka koncepcja, aplikacja się za nim kryje.
Formy Wing Tsun można ćwiczyć bez partnera – jest to szczególnie ważne dla początkujących. Zaawansowani uczniowie patrzą na to co się kryje za ruchami, aby udoskonalić jedność całego ciała, poprawić siłę strukturalną oraz aby połączyć kończyny i tułów w jedność.
Twórcy stylu i ich następcy uważali prostotę za podstawę stylu dlatego nie ma w Wing Tsun akrobatycznych elementów, których zastosowanie na ulicy jest ekstremalnie trudne.
Jeśli zaciekawiły Cię te formy…
Zapisz się na bezpłatny trening próbny:
1) Wyślij SMS Na Numer 517-679-184, 660-167-150 o treści “Trening”.
2) Zadzwoń na nr. 517-679-184, 660-167-150
3) Skorzystaj z Formularza Na Stronie:

    Zgłoś się na bezpłatny trening próbny

    Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu świadczenia usług związanych z wysłanym zgłoszeniem. Gwarantujemy spełnienie wszystkich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych osobowych.